Дезінфекція води у басейні

Калібрувальний розчин PH 4

Артикул: UALABPH4

Калібрувальний розчин PH 4

Ціна: 456 грн

Калібрувальний розчин PH 7

Артикул: UALABPH7

Калібрувальний розчин PH 7

Ціна: 456 грн

Калібрувальний розчин RX465

Артикул: UALABRX465

Калібрувальний розчин RX465

Ціна: 456 грн

Шланг дозуючий для станцій Pool basic

Артикул: 9900090057

Шланг дозуючий для станцій Pool basic

Ціна: 947 грн

Дозатор для басейну, в трубу - 2,2 кг.

Артикул: 954710220

Дозатор для басейну, в трубу - 2,2 кг.

Ціна: 1 541 грн

Електрод рН 2 метри кабель

Артикул: ASP200-1-2M

Електрод рН 2 метри кабель

Ціна: 3 504 грн

Електрод ORP (Rx) 2 метри кабель

Артикул: ASRS2803-1-2

Електрод ORP (Rx) 2 метри кабель

Ціна: 3 855 грн

Электрод ORP (Rx) 6 метров кабель

Артикул: ASR2803-1-6

Электрод ORP (Rx) 6 метров кабель

Ціна: 4 122 грн

Електрод ORP 5 метрів кабель

Артикул: 9900105101

Електрод ORP 5 метрів кабель

Ціна: 5 293 грн

Дезінфекція у басейні

Головна мета водопідготовки – забезпечення високої та стабільної якості води в басейнах з точки зору гігієни, безпеки та естетики, з урахуванням вимог, що виключають заподіяння будь-якої шкоди здоров'ю людини.

Українські норми при підготовці води басейнів мають на увазі одержання води питної якості. Тобто, простіше кажучи, вода басейнів прирівнюється нашими ГОСТами до води питної.

Однак між вимогами до води питної та води басейнів є суттєва різниця. Вода питна обробляється один раз і прямує у водогін.

Вода басейну під навантаженням постійно забруднюється, а тому і повинна оброблятися багаторазово, протягом багатьох циклів водообміну. Тому стабільно підтримувати воду басейну на рівні норм набагато складніше, а без правильно підібраного обладнання – і зовсім неможливо.


А може, така ситуація, коли вода на вигляд чиста, але не відповідає нормам?

На жаль, така ситуація – не рідкість. Через використання невідповідних хімпрепаратів та недостатнього обладнання, в т.ч. дозуючого відбувається (непомітне на око) «звалювання» води до надзвичайно низьких показників. У цьому випадку кількість хлору, що дозується, починає перевищувати норму в рази, продукти окислення органіки і канцерогени накопичуються, і все це тягне за собою часткову або повну заміну води.

Таке «звалювання» води несе ПРЯМУ ЗАГРОЗУ для життя тих, хто купається.

Особливо часто таке трапляється, коли як дезінфектант використовують органічний хлор, що містить ціанурову кислоту, яка при тривалому використанні накопичується в басейні і починає зв'язувати хлор, спотворюючи реальні показники вимірювання.


Питання безпеки

Щоб отримати стабільно якісну воду і тим самим виключити загрозу здоров'ю тих, хто купається, треба, перш за все, зробити воду басейну бактеріологічно безпечною.

Однак не всі бактерії, що знаходяться у чаші басейну, убиваються хлором.


Ультрафіолет для басейнів

Для надійного знищення мікроорганізмів, стійких до хлору (цисти, лямблії, криптоспоридії, легіонелла та ін.) як необхідно-достатній мірі рекомендується обов'язкова обробка води ультрафіолетом середнього тиску (не нижче 60 мДж/см2). Окрім додаткової дезінфекції, ультрафіолетові лампи для басейнів  виконують ще кілька незамінних функцій: суттєво знижує концентрацію зв'язаного хлору та тригалогенметанів, усуваючи неприємний «хлорний» запах, алергічні прояви у купаються та накопичення канцерогенних речовин, а також допалює органіку, розчинену у воді басейну. При цьому спалюванні звільняється щонайменше половина хлорпрепарату, який знову йде в роботу

Проблему усуває застосування установки озонування, т.к. озон – найпотужніший окислювач із усіх, що застосовуються у басейнах. Озонування дозволяє підняти якість обробки води на більш високий рівень, проте, слід зазначити, що таке обладнання потребує значних початкових інвестицій.


Контроль та дозування хімії в басейн

Окремо слід сказати про станції дозування хімпрепаратів.

У громадських басейнах, де завжди велика кількість тих, що купаються, НЕДОПУСТИМО вимірювання та дозування хлору за непрямими показниками (наприклад, за редокс-потенціалом ORP), т.к. у цьому випадку у воду надходить значно більше хлору, ніж це передбачено будь-якими нормами. Виміри повинні проводитися не менше ніж за чотирма параметрами:

 • показник pH
 • вільного залишкового хлору
 • редокс-потенціал (ORP) (пов'язаний хлор також можна контролювати апаратно, але це не стільки для правильного дозування, скільки просто для контролю)*
 • температури

що дозволяє домогтися збалансованого дозування хімпрепаратів у тих кількостях, які потрібні в певний момент часу з урахуванням зміни навантаження на басейн і коливань температури води.

Тож яких принципів та технологій водопідготовки слід дотримуватися, щоб вода громадських басейнів відповідала ПІДКОНТРОЛЬНИМ українським нормам? Що для цього потрібно робити?


Що потрібно робити

У питаннях організації водопідготовки для громадського басейну немає якоїсь абсолютної панацеї та «чудо-способів», а є знання та системний підхід. З усіх існуючих методів водопідготовки вибираємо необхідно-достатній + додатковий (за потребою).

Відмінність води питної від води в басейнах полягає в тому, що питна вода, приведена у відповідність до вимог СНиП, витрачається, а вода в басейнах зазнає багаторазового забруднення. І лише від грамотно організованої водопідготовки залежить: чи залишиться вона стабільно високої якості, чи перетвориться на «субстанцію», небезпечну для здоров'я. Технології та обладнання, що застосовуються в басейні, повинні забезпечувати досягнення стійкої динамічної рівноваги між забрудненням та очищенням води.


Для цього необхідно виконати низку обов'язкових заходів.

Для фільтрації води потрібно використовувати фільтри, спеціально розроблені та призначені для громадських басейнів. Відмінно зарекомендували себе в Європі, в нашій країні, і в усьому світі такі виробники, як Kripsol, Astral.

Чому?

 • високий шар засипки фільтрувального шару (має бути мінімум 100 см), а значить, висока брудоємність;
 • розподілений ламінарний потік забезпечує рівномірне проходження води через усю товщу фільтра;
 • низька швидкість фільтрації – 20-30 м3/год/м2 дозволяє досягати високого ступеня очищення води;
 • висока якість виготовлення забезпечує надійність та довговічність.

Якщо не забезпечується рівномірний ламінарний потік через фільтруючий матеріал засипки, брудоємність фільтра зменшується в кілька разів, якісне промивання здійснити неможливо. Такий фільтр постійно знижуватиме якість фільтрації, і за короткий період часу перестане виконувати свої завдання.


Процес фільтрації повинен обов'язково поєднуватися із коагуляцією. Застосування коагулянтів покликане видалити з води як дрібні зважені частинки, а й залишки мікроорганізмів, жирові частинки, епітелій та інші органічні забруднювачі, які є «кормом» для бактерій і водоростей. Дозування коагулянту слід проводити безпосередньо перед фільтром. Не можна використовувати звичайні дозувальні насоси. Устаткування для дозування коагулянтів має бути програмованим на кілька подій на день, забезпечувати можливість дозування у малих кількостях. З цією метою ідеально підходить обладнання серії Dinamic Pro, TM Digital (Seko, Італія) та Easyfloc (Dinotec, Німеччина).

Чому?

 • широкий діапазон продуктивності (від 15 до 11000 мл/год) забезпечує високу точність дозування у часі;
 • час початку процесу коагуляції збігається з моментом надходження розчину коагулянту масу засипки фільтра;
 • просте відновлення дозування після зміни каністру;
 • сигналізація спорожнення каністр дозволяє уникнути збоїв у роботі обладнання, наприклад, через попадання повітря в середовище, що дозується.

При використанні звичайних насосів дозування неможливо точно налаштувати дозування флокулянтів. Це призводить до передозування, а концентрація алюмінію контролюється СЕС. Крім того, помутніння води, спричинене високою концентрацією флокулянту, можна усунути лише заміною води.


Рідка хімія для басейну

У жодному разі басейн не повинен залишатися без дезінфектантів, які забезпечують тривалу післядію. Як дезінфектанти допустиме застосування тільки неорганічних хлорсодержащих препаратів. Категорично заборонено використовувати так званий органічний хлор. Для дозування зручно використовувати Хлорілайн – стабілізований препарат високої концентрації на основі гіпохлориту натрію. Більш високого рівня дезінфекції можна досягти, отримуючи гіпохлорит із кухонної солі дома споживання. Для цього ми рекомендуємо використовувати компактні електролізні установки типу VoDes, MZE, КЕУ.


Чому?

 • діючими санітарними нормами регламентується утримання у воді басейну залишкового хлору, а не будь-якого іншого дезінфектанта;
 • органічні хлорпрепарати містять ціанурову кислоту, яка при тривалому використанні накопичується в басейні і починає зв'язувати хлор, спотворюючи при цьому реальні показники вимірювання. При цьому відповідно відбувається неправильне дозування;
 • гіпохлорит, одержуваний за допомогою електролізних установок КЕУ має підвищену окислювальну здатність, оскільки, крім хлору, містить інші активні окислювачі, які посилюють дію один одного. Завдяки цьому окислюються хлорорганічні продукти;
 • собівартість гіпохлориту, виробленого із солі в кілька разів нижча за вартість покупних препаратів.


Застосування органічних препаратів спричиняє підвищений вміст пов'язаного хлору (контрольований показник) і, як наслідок, при підвищених навантаженнях на басейн – накопиченню канцерогенів (напр., хлороформ)


Для забезпечення надійної дезінфекції обов'язково слід використовувати автоматичне обладнання для контролю та дозування рН та хлору. Ручна обробка води не може забезпечити рівномірне надходження дезінфектантів та рН-регуляторів у воду басейну, що призводить до неможливості попередити можливу інфекцію, або, навпаки, передозування препаратів. Категорично заборонено використовувати в громадських басейнах обладнання, що вимірює хлор по редокс-потенціалу. Дуже добре показали себе вимірювальні станції провідних Європейських виробників серії Poolcontrol Profi, DSC, AquaTouch+ (Dinotec), Kontrol 800 PRC, Kontrol PC 95 (Seko).

Чому?

 • постійний контроль концентрації речовин у воді басейну;
 • оперативне додавання необхідних хімікатів саме в тих кількостях, які потрібні в даний час залежно від стану води, навантаження на басейн і зовнішніх факторів;
 • фактичний стан води завжди максимально наближений до необхідного стану, запрограмованого оператором;
 • можливість протоколювання даних про стан води та їх передачі на периферійні пристрої з метою диспетчеризації;
 • вимірювання редокс-потенціалу може служити лише як допоміжний показник, тому що не дає уявлення про концентрацію залишкового хлору у воді басейну.

 

Редокс потенціал відображає величину дії, що окислює, дезінфектатнтів з урахуванням кількості органічних забруднювачів. У зв'язку з цим, при підвищенні навантаження на басейн, вимірювальний прилад відзначає зниження редокс-потенціалу і підвищує концентрацію хлору, що веде до передозувань, що часто завдають значної шкоди здоров'ю тих, що купаються.

Ручне дозування у громадських басейнах неможливе у принципі, оскільки це передбачає періодичну обробку. Потреба в хлорі та рівень рН у громадському басейні змінюються дуже швидко і коригувати ці показники потрібно постійно, інакше параметри води практично ніколи не відповідатимуть нормам.

До переліку обов'язкового обладнання входить установка ультрафіолетового знезараження. Застосування хлору спричиняє можливість появи канцерогенних побічних продуктів або тригалогензаміщеного метану (ТГМ), що утворюються, коли залишковий хлор реагує з органічними сумішами, присутніми у воді. Для видалення хлорамінів та ТГМ використовують лампи середнього тиску з широким спектром випромінювання. Ультрафіолет з дозою опромінення вище 40 мДж/см2 здатний інактивувати патогенні мікроорганізми, які не може знищити хлор. Мінімальна рекомендована доза ультрафіолетового випромінювання, необхідна для інактивації патогенної мікрофлори, становить 40 мДж/см2 при коефіцієнті пропускання води більше 85 % на 1 см. Такі властивості повною мірою мають ультрафіолетові установки серії Uvalite і Uvarey, спеціально розроблені шотландською фірмою басейни.

Чому?

 • гарантоване знищення хлоростійких цист та патогенних мікроорганізмів, таких як Legionella pneumophila, Cryptosporidium parvum та Giardia lamblia завдяки високому тиску ультрафіолету – не нижче 60 мДж/см2 наприкінці терміну експлуатації лампи;
 • широкий спектр випромінювання (245, 260, 297, 340 нм);
 • максимальне зниження концентрації зв'язаного хлору, зокрема хлорамінів та токсичних тригалометанів (хлороформ);
 • зниження витрати хлорвмісних препаратів


Ми допоможемо вам купити обладнання для дезінфекції води у басейні

Ми пропонуємо тільки якісне обладнання для басейну та хімію для басейну від найкращих європейських та українських виробників.


Доставка обладнання для басейну можлива в будь-яке місто України:

Київ |  Харків |  Одеса |  Дніпро |  Запоріжжя |  Львів |  Кривий Ріг |  Миколаїв |  Маріуполь |  Вінниця |  Херсон |  Полтава |  Чернігів |  Черкаси |  Житомир |  Суми |  Сєвєродонецьк |  Хмельницький |  Рівне | Кропивницький |  Дніпродзержинськ |  Чернівці |  Кременчук |  Івано-Франківськ |  Тернопіль |  Біла Церква |  Луцьк |  Мелітополь |  Нікополь |  Ужгород |  Кам`янець-Подільський

Хороша ціна на Дезінфекція води у басейні.

Вітаємо в інтернет магазині. Пропонуємо Вам купити очищення води в басейні в магазині E-Pool (Епул). Ми рекомендуємо Вам купити озонування басейну, знайти та ультрафіолетова лампа басейну у Києві з доставкою до Вінниця та іншим населеним пунктам. Ми запропонуємо вибрати ультрафіолет в басейн або замовити доставку до свого міста. Ви маєте можливість знайти електролизер для басейну - в нашому маркеті з доставкою у Житомир. А також найвигідніші пропозиції на обладнання для басейну в інтернет каталозі обладнання для аквакомплексів.

Не забувайте, у нашому інтернет-магазині ви можете купити ультрафіолет в басейн за найвигіднішими цінами. Знайти та купити на складі хімпрепаратів E-POOL (Епул). У нашому магазині ціна дезинфекція води в басейні Вас задовільнить. Дізнайтеся вартість очищення води в басейні в інтернет магазині.  Замовити дозуюча станція хімії або озонатор для басейну з доставкою по Львову та іншим областям країни. У нас на сайті E-POOL.kiev.ua Ви можете купити очищення води в басейні замовити ph для басейну купити з доставкою у Львів. Дезінфекція води у басейні за гарною ціною Ви можете придбати лише у нас.

Купити Дезінфекція води у басейні в магазині обладнання та хімії для басейну E-Pool.

Якщо Вам потрібно оформити замовлення на Дезінфекція води у басейні наприклад у Дніпрі не покидаючи дім, зайдіть до нас у електронний каталог E-Pool.kiev.ua . Скористайтеся зручною системою пошуку. Введіть назву товару - ультрафіолетова лампа басейну і Ви побачите список товару з цієї категорії. Товари, представлені у нас онлайн-каталозі, перевіреної якості.

Дезинфекція води в басейні - інтернет-магазин E-Pool (Епул) дає Вам можливість купити очищення води в басейні , або ж придбати електролизер для басейну у Вінниці. Ви можете вибрати озонування басейну у Дніпрі і ціна ультрафіолетова лампа басейну Вас порадує. Дізнайтеся яка вартість знезараження води в басейні на складі хімії та обладнання E-Pool (Епул) та у нас Ви можете купити електролизер для басейну Тільки у нас Ви можете дізнатися про ціну озонування басейну Купити нашу продукцію з доставкою можна Вінниці та інших точках України.

On-line Shop E-Pool.kiev.ua пропонує вибрати та купити хімію, обладнання або аксесуари за дуже хорошими цінам. Онлайн каталог E-Pool (Епул) створений для полегшення вибору та замовлення оптимального обладнання, необхідної хімії та якісних аксесуарів. Асортимент наших товарів: хімії, аксесуарів та обладнання якісне з гарантією від виробників: Vagnerpool, AstralPool, SEKO, BWT, Fairland, Pentair Water, Pahlen, T&A, Secespol, Dryden Aqua, Hayward та інші.

Наші фахівці допоможуть вирішити будь-які технічні питання у будівництві та експлуатації водойм. Ми завжди допоможемо вибрати потрібне обладнання та препарати так, щоб ваше рішення було правильним, виходячи з ваших потреб, і ви могли отримати з нього максимальну користь. Ознайомтеся з нашим обладнанням, аксесуарами, хімією і здивуйтеся співвідношенню якості та ціни продукції.

Наш магазин і склад перебувають у Києві. Ми продаємо обладнання та хіміюз доставкою до вашого міста: Львів, Вінниця, Полтава. Ми працюємо на ринку з 2007 року та є одним із найперших інтернет-магазинів в Україні у цій галузі.

Правила прийому товару: при прийманні товару покупець зобов`язаний звернути увагу та перевірити товарний вид упаковки, відсутність механічних пошкоджень на товарі, комплектацію. Після приймання товару покупцем, продавець не приймає претензій до зовнішнього вигляду та комплектності товару. Протягом чотирнадцяти днів після дня покупки товару Покупець має право обміняти придбаний товар належної якості. Обмін товару належної якості проводиться, якщо він буде в такому ж вигляді, в якому був отриманий від продавця: товар не використовувався, повністю збережений його товарний вигляд, та всі споживчі якості, пломби, ярлики, захисні елементи, упаковка, комплектність, а так ж розрахунковий документ, виданий покупцю разом із проданим товаром.

Наш магазин несе гарантійні зобов`язання на обладнання протягом 12 місяців з моменту його продажу або введення в експлуатацію (за наявності акту введення в експлуатацію, але не пізніше 3 місяців з моменту продажу). Гарантійні зобов`язання не поширюються на обладнання та витратні матеріали, якщо їх заміна передбачена конструкцією, та обумовлена у інструкції з експлуатації. Гарантійне обслуговування мається на увазі: тестування, безкоштовний ремонт, заміну на аналогічне за технічними характеристиками обладнання. Наш асортимент включає лише якісний товар.

Знайдіть у нашому асортименті продукції все, що вам потрібно!

Поширені запитання про Дезінфекція води у басейні

Які найпопулярніші товари в категорії Дезінфекція води у басейні у 2024 році?

ТОП-3 найпопулярніших товарів у категорії Дезінфекція води у басейні магазина E-POOL?

На які бренди категорії Дезінфекція води у басейні варто звернути увагу у магазині E-POOL?

У категорії Дезінфекція води у басейні представлені такі бренди:

Які найдешевші товари у категорії Дезінфекція води у басейні?

Найбільш бюджетні позиції з категорії Дезінфекція води у басейні в інтернет-магазині E-POOL:

Чому магазин E-POOL такий популярний?

Інтернет магазин E-POOL пропонує:
 • Великий асортимент
 • Тільки якісна продукція з гарантією
 • Постійні Спеціальні пропозиції та знижки.
 • Ми працюємо безпосередньо з перевіреними виробниками оригінального обладнання
 • Зручні способи оплати та швидка доставка по всій Україні.

Також дивіться