Аератори для ставка

Аерація ставка

Аерація ставків – одна з найперших поглядів простих, але в той же час цікавих тем. Одне з її визначень – це природне чи штучне надходження кисню у водне середовище.

Відразу слід зазначити, що розуміється під словом "кисень". Для ставка – це розчинений у воді кисень. Водні жителі ставка або будь-якої іншої водойми (риби, бактерії, рослинність, зоопланктон тощо) використовують кисень тільки в розчиненому вигляді. На додаток до цього, розчинений кисень, так само, необхідний для окислення заліза, марганцю, сірководню та деяких летких речовин. Всі хімічні та біо-хімічні процеси, що мають місце у ставку або іншій водоймі, використовують розчинений кисень і відновлення його до мінімально-необхідного значення, є головним завданням системи аерації кожного ставка.

Процес розчинення кисню у воді при використанні донних аераторів (інші типи систем аерації будуть розглянуті в наступних публікаціях) можна описати ланцюжком подій та послідовностей: повітряний компресор створює тиск повітря, повітря по системі трубопроводу подається на розпилювач (він же: дифузор) або систему розпилювачів, після виходу повітря в товщу води утворюються повітряні бульбашки, що піднімаються на поверхню води. Під час спливання, по всій площі контакту води та повітряної бульбашки, молекули кисню розчиняються (дифундують) у воду. Головним у цьому процесі – це розмір бульбашки. Чим менший розмір (діаметр) повітряної бульбашки, тим більша контактна площа (площа для розчинення) для одного і того ж обсягу поданого повітря. Наприклад, площа поверхні всіх бульбашок при встановленні дифузора на глибині 1м та подачі повітря 100 л/хв становить:

при d=3 мм (d повітряної бульбашки), S(площа контакту) = 11,9 м2

при d=5 мм, S=5,6 м2

при d=8 мм, S=2,7 м2


Звідси, маємо два головні висновки.

1) Необхідна кількість розчиненого у воді кисню ми можемо досягти при використанні професійних розпилювачів (дифузорів), які дають невеликий розмір бульбашок, тобто. велику контактну площу для розчинення.

2) Перемішувати водні шари за допомогою донних аераторів, коли поверхневі шари, які більш насичені розчиненим киснем (поверхня ставка має достатню площу контакту води та повітря), переміщуються в донні частини водойми, а нижні - піднімаються нагору для збагачення киснем за допомогою природної аерації.


Системи аерації, наприклад 4GL32, повністю задовольняють цим вимогам. Важливо пам'ятати, що ставок – не септик, а надмірна подача повітря призводить не тільки до насичення води киснем, а й іншими газами, що входять до складу повітря (азот, вуглекислий газ та інші інертні гази). Насичення азотом провокує зростання синьо-зелених водоростей, а великі концентрації розчиненого вуглекислого газу можуть бути причиною загибелі риби.

Для подачі повітря можна використовувати наступне повітряно-нагнітальне обладнання:


- компресори пластинчасто-роторного типу;

- компресори поршневого типу;

- повітряні насоси (для наших ринків більше використовують слово «компресор» замість «насос») мембранного типу;

- повітродувки (вони ж «блауери» або «блувери»).


Всі зазначені типи повинні використовувати безмасляний механізм змащення частин робочої камери, що труться, нагнітання повітря і трубопроводу. Роторні компресори здатні створювати великий тиск та доставляти заявлені в паспорті вироби об'єми повітря від 4 до 10 метрів (дані для компресорів серії DT 404 – DT 416), поршневого типу – до 3-4 метрів (серія SL, LA Medo), для мембранного типу XClear - до 2,4 метрів, а повітродувок до 0,8 -1,2 метра. Більш детальну інформацію шукайте у паспорті на виріб, при цьому слід звертати на показники номінального (робочого) та максимального тиску. При різних тисках (різній глибині установки аераторів – подаватиметься (проштовхуватиметься) різна кількість повітряної суміші.

Для більшості виробів зазначена продуктивність відповідає номінальному (робочому) тиску. Для розуміння одиниць виміру можна використовувати співвідношення: 0,2 bar = 200 mbar = 0,02 МПа = 2 метри водяного стовпа (~ 2 метри глибини). Звідси і область застосування: пластинчасто-роторні використовуються для штучних або природних великих ставків або озер з великою глибиною, компресори та повітряні насоси - для септиків, аерації невеликих ставків, водойм, систем біологічних фільтрів, повітродувки - більшою мірою в аквапоніці, в пристосуваннях видалення вуглекислого газу та спа-басейнах.

Кількість розчиненого у воді кисню в основному залежить від температури та тиску. Графічна залежність рівня розчиненого кисню у воді та температурою води представлена на малюнку нижче (*дані - для рівня моря та тиску 760 мм рт.ст.)

Рівень розчиненого кисню вимірюється в мг/л (міліграм кисню за 1 літр води) або ppm (parts per million). Так, за температури води 0°С, за нормальних умов, може бути розчинено 14,6 мг О2 в 1 літрі води. А при 20 ° С - 9,08 мг О2 / л, при 28 ° С - 7,81 мг О2 / л. За наявності риб та бактеріальної активності фактичне значення рівня кисню зменшується. Тому, якщо показник залишкового розчиненого кисню менший за мінімально-допустимий для певного виду риб, то терміново необхідно збільшити рівень за допомогою аерації води. При великій посадці риби, коли вже відомо, що сума споживаного кисню перевищуватиме природний рівень розчинення, необхідно вже на початковому етапі проектувати і встановлювати спеціальне аераційне устаткування, яке використовуватиме чистий кисень (наприклад, у балонах) для розчинення їх у воді. При використанні чистого кисню, насиченість показника розчиненого кисню у воді після аерації перевищує 100%. На рівень розчинення у воді кисню впливає солоність води. Чим більша солоність, тим менший рівень розчиненого кисню. Чим вищий тиск, тим більша розчиненість.


При виборі розпилювачів (дифузорів) слід звертати увагу на розмір створюваних бульбашок і розмір часу для створення самих бульбашок. Так, наприклад, розпилювачі серії ALA і ALP утворюють бульбашки діаметром 1-3мм, при номінальному розмірі (діаметрі) пір у скло-керамічному корпусі в 50мкм! Для систем, які розпорошують чистий кисень або озон, розмір пор становить 25мкм, а діаметр бульбашки - 0,5-2,0 мм! Якщо на розпилювачі або паспорті на виріб немає інформації про технічні параметри, показники не нормуються, а діаметр повітряних форм може досягати 8 і більше мм. Чим більший діаметр бульбашки, тим більша швидкість спливання. При виборі слід враховувати призначення розпилювача. Для різних цілей використовуються різні розпилювачі.

У технологічних системах при використанні чистого кисню використовують кисневі конуси або кисневі сатуратори. Ці системи дозволяють ефективніше використовувати чистий кисень, як матеріал для насичення води киснем. Чистий кисень, як можна використовувати готовому вигляді, тобто. з балонів, а можна робити на місці, за допомогою генераторів кисню.

Крім цього, аерацію можна проводити за допомогою плаваючих колісно-лопатевих, сплескових, розпилювальних і т.п. аераторів. Недоліком таких механізмів є те, що вони ефективні лише для поверхневих шарів, тоді як основна потреба в кисні є критичною у придонних шарах.


Ми допоможемо вам вибрати та купити аератор для ставка

Ми пропонуємо лише якісне обладнання для басейну від найкращих європейських та українських виробників. 

Доставити аератор для ставка можна у будь-яке місто України:

Київ |  Харків |  Одеса |  Дніпро |  Запоріжжя |  Львів |  Кривий Ріг |  Миколаїв |  Маріуполь |  Вінниця |  Херсон |  Полтава |  Чернігів |  Черкаси |  Житомир |  Суми |  Сєвєродонецьк |  Хмельницький |  Рівне | Кропивницький |  Дніпродзержинськ |  Чернівці |  Кременчук |  Івано-Франківськ |  Тернопіль |  Біла Церква |  Луцьк |  Мелітополь |  Нікополь |  Ужгород |  Кам`янець-Подільський

Хороша ціна на Аератори для ставка.

Купити Аератори для ставка в магазині обладнання та хімії для басейну E-Pool.

On-line Shop E-Pool.kiev.ua проконсультує та допоможе купити потрібне обладнання або хімію. Каталог E-Pool (Епул) створений для полегшення вибору та замовлення потрібного товару, хімії, обладнання та запчастин. Запчастини та обладнання , яке ми пропонуємо, прослужить вам довго і надійно. Оригінальний товар нам поставляють відомі Європейські бренди: Vagnerpool, AstralPool, SEKO, BWT, Fairland, Pentair Water, Pahlen, T&A, Secespol, Dryden Aqua, Hayward та інші.

Наша команда складається з людей, які пройшли навчання і володіють високою кваліфікацією в галузі. Ми проконсультуємо вас та розрахуємо необхідне обладнання так, щоб ваше рішення було правильним, виходячи з ваших потреб, і ви могли отримати з нього максимальну користь. Ознайомтеся з нашим каталогом обладнання, асортиментом хімії і здивуйтеся співвідношенню якості та ціни продукції.

Наш магазин і склад перебувають у Києві. Ми рекомендуємо Вам купити обладнання та хіміюз доставкою до Вас Ужгород, Хмельницький, Вінниця. Ми працюємо на ринку з 2007 року та є одним із найперших інтернет-магазинів в Україні у цій галузі.

Правила прийому товару: при прийманні товару покупець зобов`язаний звернути увагу та перевірити товарний вид упаковки, відсутність механічних пошкоджень на товарі, комплектацію. Після приймання товару покупцем, продавець не приймає претензій до зовнішнього вигляду та комплектності товару. Протягом чотирнадцяти днів після дня покупки товару Покупець має право обміняти придбаний товар належної якості. Обмін товару належної якості проводиться, якщо він буде в такому ж вигляді, в якому був отриманий від продавця: товар не використовувався, повністю збережений його товарний вигляд, та всі споживчі якості, пломби, ярлики, захисні елементи, упаковка, комплектність, а так ж розрахунковий документ, виданий покупцю разом із проданим товаром.

Наш магазин несе гарантійні зобов`язання на обладнання протягом 12 місяців з моменту його продажу або введення в експлуатацію (за наявності акту введення в експлуатацію, але не пізніше 3 місяців з моменту продажу). Гарантійні зобов`язання не поширюються на обладнання та витратні матеріали, якщо їх заміна передбачена конструкцією, та обумовлена у інструкції з експлуатації. Гарантійне обслуговування мається на увазі: тестування, безкоштовний ремонт, заміну на аналогічне за технічними характеристиками обладнання. Наш асортимент включає лише якісний товар.

Знайдіть у нашому асортименті продукції все, що вам потрібно!

Поширені запитання про Аератори для ставка

Які найпопулярніші товари в категорії Аератори для ставка у 2023 році?

ТОП-3 найпопулярніших товарів у категорії Аератори для ставка магазина E-POOL?

На які бренди категорії Аератори для ставка варто звернути увагу у магазині E-POOL?

У категорії Аератори для ставка представлені такі бренди:

Які найдешевші товари у категорії Аератори для ставка?

Найбільш бюджетні позиції з категорії Аератори для ставка в інтернет-магазині E-POOL:

Чому магазин E-POOL такий популярний?

Інтернет магазин E-POOL пропонує:
  • Великий асортимент
  • Тільки якісна продукція з гарантією
  • Постійні Спеціальні пропозиції та знижки.
  • Ми працюємо безпосередньо з перевіреними виробниками оригінального обладнання
  • Зручні способи оплати та швидка доставка по всій Україні.

Також дивіться